Видавництво «НАУКОВА ДУМКА»

Видавництво «НАУКОВА ДУМКА»

 

Про видавництво

 

Шановні наші друзі-читачі!

Наше Видавництво - найстаріше діюче видавництво України - наприкінці 2022 року відсвяткувало своє сторіччя. У його витоків стояв блискучий вчений і організатор науки, патріот академік А.Ю. Кримський.

Століттями склалась практика завершення наукового дослідження публікацією у тій чи іншій формі його результатів. Цю потребу почала вирішувати молода українська Академія. На її прохання майно друкарні Києво-Печерської лаври, що припинила своє існування, зокрема унікальні грецькі, латинські та французькі шрифти, які можна було використовувати при виданні академічних праць, було передано до Академії. Це надало певного поштовху для розгортання академічної видавничої діяльності.

За ініціативи академіка А.Ю. Кримського наприкінці 1922 року була утворена Редакційно-видавнича комісія Академії, котра здійснювала випуск академічної друкованої продукції, а з 1927 року почала функціонувати як Видавництво Академії. В 1964 році установу було перейменовано на Видавництво "Наукова думка" НАН України. У 2006 році нам надали статус науково-виробничого підприємства.

Характерна риса нашого Видавництва - його академічність - знаходить своє відображення як на рівні підготовки наших редакторів, так і рівні друкованої продукції. Наші видання регулярно перемагають на республіканських та міжнародних книжкових форумах. Зокрема, I том видання "Історія української культури" було визнано кращою книгою України 2001 р., видання "Неорганическое материаловедение" удостоєно "Гран-прі" Міжнародного конкурсу "Научная книга" Міжнародної асоціації академій наук у 2010 р.

Видавництво неодноразово визнавалось фахівцями галузі кращим в країні. За результатами Всеукраїнського читацько-експертного опитування "Книжки незалежного 15-річчя, які вплинули на український світ" Видавництво визнано одним з десяти найпопулярніших в Україні.

Відповідно до опитування читачів, проведеного Українським інститутом книги у 2021 році, серед тридцяти найважливіших видань, що побачили світ в Україні за 30 років незалежності, відзначено наше Повне зібрання творів Т.Г. Шевченка у 12 томах.

Значним внеском в інтелектуальний і культурний розвиток української нації став випуск таких наших видань як "Історія України-Руси" М.С. Гру­шевського, "Російсько-український словник наукової термінології" у 3-х томах, серія "Бібліотека української літератури", "Повне зібрання творів Т.Г. Шевченка", "Історія української культури", "Енциклопедія історії Украї­ни", "Латинсько-український словник" та інші.

На сьогодні Видавництво реалізує три видавничі проєкти:

  • випуск фундаментальних узагальнюючих наукових монографій українських вчених, головним чином, за проєктом "Наукова книга";
  • історико-культурна спадщина українського народу. Саме у рамках цього проєкту в останні роки побачили світ такі значущі видання, як "Історія української культури" та "Енциклопедія історії України";
  • видання літератури, розрахованої на найширше коло читачів. Тут виходять у світ книги програми "Словники України" та серії "Бібліотека школяра", академічні зібрання творів класиків української літератури, підручники та посібники для вищої школи.

Шановні наші читачі! Ми хочемо, щоб ви пам'ятали, що Видавництво працює для вас, для ваших дітей, задля сьогодення і майбутнього України.

Ігор Алєксєєнко

 


Річна звітність

20192020

 
 
 

  ПЕРША    ПРО НАС    ВИДАННЯ    АВТОРУ    МАГАЗИН    ПРАЙС    ВАКАНСІЇ    ДЕРЖЗАКУПІВЛІ    КОНТАКТ  


Видавництво «НАУКОВА ДУМКА»© 2003-2023 Видавництво «Наукова думка»
створено
 ~  <*))>< ~~ fishdesign